Stwierdzenie astygmatyzmu przy badaniu wzroku

Miałem przeprowadzane badania kliniczne i sprawdzano mi również wzrok. Okulista stwierdził -2.0 OP i -2.25 OL niewielki astygmatyzm na OL. Dodam, że badanie było robione nieco "na szybko". Zapisano najlepszy wynik (nie widziałem idealnie). Cylinder tak naprawdę nic nie poprawiał. Recepty nie dostałem, bo badanie nie dotyczyło samej wady tylko było związane z inną chorobą. Optometrysta stwierdził wczoraj -1.5 na oba oczy (bez ast). Widziałem idealnie. Jaka jest przyczyna i jakie kupić okulary.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję ponowne przeprowadzenie badania u innego okulisty i "na spokojnie". Ciężkom mi jest rozsądzić, które badanie jest prawidłowe i jakie faktycznie ma Pan dolegliwości bez możliwości przeprowadzenia badania.