Stwierdzenie choroby neurologicznej bez badania TK

Czy na wizycie u osoby 86 letniej lekarz neurolog może postawić trafna diagnozę jeżeli np, chory nie może spać po nocach a dotychczasowe leki na te dolegliwość działają ana odwrót czy musi być wykonane badanie jak tomografia głowy.

Lek. Tomasz Budlewski

Badanie neurologiczne ocenia konieczność wykonania dodatkowych badań.

Podstawą jest dokładne zabadanie stanu neurologicznego (wywiad, badanie przedmiotowe) a w dalszej kolejności celowe wyykonanie badań dodatkowych - jakich to już decyduje badający neurolog. serdecznie pozdrawiam