Stwierdzenie choroby zwyrodnieniowej na podstawie rezonansu

witam. prosze o odp. lekarz neurolog postawił mi diagnoze na podstawie rezonansu ,że mam chorobe zwyrodnieniowa l/s .mój dziadek chorował na zzsk. czy na moim rezonansie byłoby widać tą chorobę? z kąd pewność że to nie zzsk? czy obie te choroby mogą występować jednocześnie ale rozwinąc sie jdna po drugiej?mam bóle nocne okolic biodrowo krzyżowych jak by mnie kto pobił kijami . neurolog stwierdziła ,ze to nie jest choroba reumatyczna i że ma ja każdy. prosze o rade jakie badania powinien zlecić l

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! ZZSK cechuje się bardzo typowi nieprawidłowościami w obrazach badań obrazowych. Jeśli zatem lekarz wykluczył ZZSK, to powinna mu Pani zaufać. Oczywiście choroby mogą współwystępować rozwijając się jedna po drugiej, dlatego powinna być Pani czujna. Sugeruję, by udała się Pani do specjalisty reumatologa, który oceni Panią pod kątem ZZSK.