Stwierdzenie ciąży po badaniu ginekologicznym

ostatni okres mialam 4 pazdziernika robilam trzy testy i byly pozytywne po 6 tygodiach poszłam do ginekologa prywatnie lekarz niestety nie mial usg i zrobil mi badanie ginekologiczne czyli palec w pochwie a droga reka przyduszala mi brzuch i stwierdzila ciaze na usg mam isc na poczatku stycznia bo powiedziala ze usg ma coś dać konkretnego. teraz idzie mi na 11 tydzien i nie czuje zebym byla w ciazy zadnych mdlosci wymiotow niczego... ia tak sie zastanawiam czy ginekolog mogl sie pomylic ?

Oczywiście że mógł sie pomylić. Poza tym ciąża jeśli jest może sie nie rozwijać prawidłowo i może zdarzyć sie całe mnóstwo innych rzeczy. W dzisiejszych czasach trudno mi sobie wyobrazić gabinet ginekologiczny bez aparatu USG ale widać z tego że istnieją. Ja zawsze wykonuje USG na pierwszej wizycie i wiele razy zdarzyło się wykryć ciąże obumarłą ( brak tętna płodu) zanim jeszcze wystąpiły jakiekolwiek objawy tej patologii.