Stwierdzenie dysplazji po biopsji cienkoigłowej

Witam,jestem po biopsji cienkoiglowej, podczas badania usg stwierdzono najprawdopodobniej dysplazje. Czekam na wyniki biopsji z niecierpliwością, proszę o wytłumaczenie czym jest dysplazja w piersi. Dodam że mój wiek to 28 lat. Dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Dysplazja to nieprawidłowe dojrzewanie komórek i tkanek. Nieprawidłowości w wyglądzie komórek oraz zaburzenia w architekturze tkanki wskazujące na wczesny krok do przeobrażenia nowotworowego. Wymaga analizy, obserwacji i kontroli.