Stwierdzenie gronkowca złocistego w wymazie z gardła

Mam dwuletniego synka u którego w wymazie z gardła stwierdzono gronkowca złocistego MRSA oraz MLSb indukcyjny. Bardzo się boję bo nie wiem czy może on wywołać jakieś groźne choroby, czy jest jakieś ryzyko. Nie ma żadnych objawów. Nie choruje też zbyt często. Chciałabym wiedzieć czy potrzebny jest antybiotyk? Czy wystarczy jesli podniose jego odpornosc naturalnie to czy da sie pozbyc tego gronkowca?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest odpowiednie postępowanie. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.