Stwierdzenie Mycoplasma pneumoniae po zapaleniu płuc

Witam serdecznie,2lata temu przeszlam atyp.zap. pluc.Stwierdzono Mycoplasma pneumoniae, od tamtej pory sprobowalam juz chyba wszystkich antybiotykow.Wciaz mam bakterie i moj organizm nie moze sobie z nia poradzic. IgM , IgG ujemne... prosze o pomoc.Czy to moze byc cos z ukl. Immunologicznym? Czy bakteria wciaz niszczy moj organizm? PROSZE O POMOC

Aleksander Ropielewski

Jeżeli w posiewach wykrywalne są nadal patogeny a organizm nie produkuje swoistych przeciwciał to faktycznie może to wskazywać na defekt immunologiczny, dlatego warto skontaktować się z immunologiem klinicznym.