Stwierdzenie przepukliny pachwinowej u 21-latki

Witam, mam 21 lat, stwierdzono u mnie małą przepuklinę pachwinową. Odczuwam dyskomfort i ból mimo małej przepukliny.Pracuje w sklepie odzieżowym, ale w pracy muszę wchodzić często na drabinę co jest dla mnie ciężkie ze względu na miejsce w jakim przepuklina powstała. Dodam jeszcze, że na tygodniu przychodzi dostawa ubrań po kilka kartonów dość ciężkich.Moje pytanie brzmi:Czy mogę i powinnam iść na zwolnienie lekarskie do czasu operacji/zabiegu? Pozdrawiam

Witam. Zwolnienie nie jest konieczne, natomiast po operacji będzie wskazane nawet 3 miesięczny zakaz dźwigania ciężarów - lepiej pozostawić sobie taką opcję - ze 180 dni jakie ma Pani do wykorzystania w roku. Wszystko także zależy od tego, na kiedy planowany jest zabieg.