Stwierdzenie trzeciego migdała u dziecka

U mojej 3 let córki stwierdz trzeci migdał.Badanie uszu wykazało,że słabiej słyszy.Dziecko brało syrop Immunotrofina, Notakehl i kropelki robione.Spała spokojniej, mniej chrapała.Po miesiącu migdałki wyglądały lepiej, nos również, ale uszy fatalnie i prawdopodobnie będzie trzeba usunąć migdałek.Przepisała jednak jeszcze Flavamed, Hitaxe i krople Avamys.Przeczytałam, że to steryd i od 6 roku, mający dużo skutków ubocznych.Bardzo się boję podać córce steryd.Czy taki lek można podać dla 3 latka?

Po pierwsze - trzeba zadać pytanie - dlaczego migdałek jest przerośnięty. Służą temu określone badania laboratoryjne. Przerośnięty migdałek oznacza, że makrofagi - białe krwinki nie wykonują swojej pracy - w ciele toczy się przewlekły stan zapalny. Redukcja rozmiaru migdałka likwiduje objawy ale nie dotyka przyczyn.