Stwierdzenie zwyrodnienia kręgosłupa przy bólach

Witam. Od jakiegoś czasu bolą mnie ręce ,kręgosłup, lekarz stwierdził,że mam zwyrodnienie kręgosłupa. Niestety wykonane badania RTG wykluczyły problem ,że coś jest nie w porządku bóle nie ustępują a lekarz ortopeda zasugerował, że to może być reumatyzm wykonałam badania pod kontem zwyrodnienia stawów i wszystko w porządku jestem w punkcie wyjścia, a kręgosłup i ręce nadal bolą. Zażywam leki przeciwbólowe i przeciwzapalne a efektów nie ma. Czy są jakieś badania które powinnam wykonać??

Jest wiele chorób , które mogą powodować takie objawy z wielu różnych dziedzin. A przede wszystkim jest to za mało danych. Mogą to być objawy boreliozy, fibromialgii, i wiele wiele innych. Czasami objawy (zwłaszcza ból) dla których nie można znaleźć przyczyny są wynikiem stresu, nerwicy lub depresji.
Rozpoznanie na ogół stawia się na podstawie wywiadu, stanu klinicznego i wykonanych badań dodatkowych.
Leków przeciwbólowych nie powinno się brać na własną rękę i przez dłuższy czas.
Proponuję wizytę u neurologa, może to być też lekarz medycyny bólu.
W przypadku gdyby wszystkie badania wychodziły ujemnie i nie można było znaleźć przyczyny proponuję wizytę u psychologa/psychiatry.