Stwierdzona afazja u 5-letniego dziecka

Syn 5 lat ma stwierdzoną afazję, jest pod opieką neurologa, foniatry, neurologopedy. Zrobił bardzo duże postępy w mowie i jej rozumieniu. Od pewnego czasu zauważyłam, że syn powtarza zasłyszane słowa,frazy często w tej samej intonacji. Czy powinnam się martwić takim zachowaniem dziecka.

Witam. Ciężko cokolwiek stwierdzić, nie słysząc i nie widząc zachowania dziecka. Być może takie powtarzanie słów i fraz pełni funkcję dodatkowego wzmocnienia i utrwalenia zasłyszanych komunikatów. Radziłabym o tym porozmawiać z prowadzącym Synka logopedą.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl