Stwierdzona alergia u 13-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 13 miesiący, od 6 mc ma stwierdzona alergie, na początku była to wysypka na buzi i przewlekły katar a także ciągle zablokowany nos i furczenie na nosie. Wysypka zniknęła po diecie problemy z nosem pozostały. Obecnie bierze aerius i nasonex alergolog zaleciła odstawić mleko Nutramigen LGG czy to bezpieczne czy tak małe dziecko może nie pić mleka?

Lek. Tomasz Budlewski

Może nie pic, mleko jest podstawą żywienia dzieci w 1 roku zycia. Powyżej 1 rż może juz pic mleko krowie (oczywiście jeśli nie ma alegii!) mleka modyfikowane przeznaczone dla dzieci powy zej 1 rż maja w składzie duzo cukru, stąd lepsza jest zdrowa zbilansowana dieta oparta na pokarmach stałych niz te mleka modyfikowane.