Stwierdzona asymetria u 4-miesięcznego dziecka

Witam, pytanie do neonatologa. Mój 4-miesięczny syn ma stwierdzoną asymetrię. Zanim została stwierdzona zakupiliśmy nosidełko ERGONOMICZNE dla naszej pociechy. Po badaniu okazało się że nie można już korzystać z nosidełek, natomiast nie dopytaliśmy czy dotyczy to również nosidełek ergonomicznych (które posiadamy). Moje pytanie brzmi, czy dziecko ze stwierdzoną asymetrią może być noszone w nosidłach ergonomicznych? Z poważaniem, Piotr

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
To zależy od tego, jak bardzo pogłębiona jest asymetria i na jakim etapie rozwoju fizycznego jest dziecko. Proponuję nosić dziecko chwytami, którymi powinniście zostać nauczeni przez neurologa lub podczas zajęć rehabilitacyjnych. Dodatkowo bardziej korzystne może być noszenie w chuście, gdyż nosidło jest bardziej przeznaczone dla starszych dzieci - proszę porozmawiać o tym podczas następnej wizyty u neurologa.