Stwierdzona dyskopatia, przepuklina i wypuklina w odcinku lędźwiowym

stwierdzono u mnie dyskopatie, przepuklina i wypuklina w odcinku ledzwiowym l5/4 s1, boli mnie czasami klatka piersiowa, rzebra, szyja, neurolog powiedzial ze mam nie dzwigac przez rok i nie cwiczyc krav maga, k1.... kiedy przejdzie ten bol? rehalibitacja dopiero za miesiac......czy bol minie kiedys samostnie? trwa juz 2 miesiace i boli tez biodro i posladki czasami np jak dlugo chodze, siedze....neurolog i neurochirurg powiedzieli ze to sa male zmiany... tabletki bralem miesiac, co dalej?

W piramidzie aktywności trening typu krav maga jest na samym szczycie i wymaga bardzo dobrego wstępnego przygotowania kondycyjnego. Jeśli człowiek nie wyrobi wytrzymałości i stabilizacji stawów i mięśni to organizm nie wytrzyma takich obciążeń. To tak jakby odżywiał się Pan wyłącznie cukrem. Polecam konsultacje z fizjoterapeutą o specjalności sportowej.
Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki