Stwierdzona grzybica układu oddechowego

Witam Mam stwierdzona grzybice układu oddechowego. W badaniach PCR wychodzi również grzyb we krwi gardle i układzie płciowym. Posiewy z kału są robione w 1,5 do 2 dni nic nie wykazują. Tak samo jest w przypadku posiewu plwociny. Za dzwoniłem do laboratorium do Krakowa i tam robią posiew od 10 do 14 dni. Czy te posiewy 2 dniowe wogóle są wiarygodne? Pod mikroskopem w kale zaobserwowano grzybnie candida liczna a w powiecie nic? Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Grzybica to trudny temat. Należy zacząć od tego dlaczego występuje. Czy jest coś co pozwala na rozwój grzybicy. Następnie diagnostyka i leczenie. Posiewy .... Zależy czego sie szuka. Candida rośnie szybko. Mało tego candida tez moze fizjologicznie występować w kale. Stad nie zawsze należy ja leczyć. We krwi watpię czy u Pana jest. Grzybica we krwi to ciężka choroba. Jednym słowem przez internet trudno zinterpretować co Panu dolega i pomoc. Pozdr