Stwierdzona osobowość melancholika

Witam. Mój problem jest obecny od 35 lat. Jako dziecko miałem stwierdzoną osobowość melancholika- przwerażliwiony ,zamknięty w sobie ,wyśmiewany przez rówieśników. Problemy z nauką i koncentracją i to mam do teraz -uczucie pustki w głowie,szumy,dezorientacja w przestrzeni ,kłopoty z płynnym wypowiadaniem się-mówię nieskładnie i bardzo mało. Miałem robiony rezonans głowy i nic nie wykazał. Teraz do tego pojawiły się lęk przed podejmowaniem decyzji- bo niepotrafie sobie zaufać. Proszę o porade.

Witam,
Czy kiedykolwiek podjął Pan leczenie? Warto udać się do psychiatry i psychoterapeuty. Rozumiem, że nasilenie trudności powoduje jeszcze większe Pana cierpienie. Nie szukając pomocy jest niewielka szansa na zmianę.
Należy zacząć od małych kroków w dobrą stronę. Udać się do lekarza psychiatry w celu doprecyzowania diagnozy. Być może obecnie obecne są nie tylko objawy depresyjne ale również nasilają się lękowe. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry oraz podjęcie psychoterapii. Przy tak długotrwałym trwaniu objawów porada na forum nie może być wystarczająca.
Pozdrawiam.
Jadwiga Wojnicka

W tej sytuacji należy się zgłosić do psychologa i podjąć psychoterapię. Jest to najlepsza metoda poradzenia sobie z zaburzeniami osobowości.