Stwierdzona otyłość a brak kondycji i siły

Ważę 96/95kg przy wzroście 182 mam stwierdzoną otyłość/nadwagę, czy to normalne,że jak gram w piłkę nożną albo biegał to nie mam kondycji ani siły, tłuszcz mam tylko na brzuchu i nie mam siły biegać.

Dzień dobry,

nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie negatywnie wpływa na jakość życia i zwiększa ryzyko występowania wielu chorób. Może powodować osłabienie, problemy z oddychaniem (szczególnie jeśli stwierdzona jest otyłość brzuszna). Powyższe fakty mogą tłumaczyć Pana złe samopoczucie podczas wysiłku. Jednak są to tylko sugestie, po krótkim opisie problemu. Jeżeli martwi Pana brak siły i złe samopoczucie warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania.

Generalnie aby pozbyć się nadwagi należy utrzymać systematyczną aktywność fizyczną- jednak trzeba uważać na przeciążenia stawów. Bardzo istotna jest prawidłowa dieta, która pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, kondycję i sylwetkę da się wypracować, wszystko zależy od Pana. Powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis

Witam Pana,

Oczywiście że nadmiar tkanki tłuszczowej oraz otyłość obniża kondycję. Powinien Pan nieco zgubić zbędne kilogramy a odzyska Pan siły. Widzę, że jest Pan z Warszawy więc zapraszam Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pan podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.
Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów. Kontakt: 506 225 670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk