Stwierdzone zaburzenia schizotypowe u dziecka

Witam, u mojej córki stwierdzono zaburzenia schizotypowe. Proszę o napisanie jak postrzega świat osoba chora, czy jest świadoma swojego stanu?

Witaj!

Córka nie jest świadoma swojego stanu. Osobowość schizotypową charakteryzują: poczucie, że jest się przedmiotem szczególnej uwagi – że wszystko odnosi się do nas; duża koncentracja na sobie; myślenie magiczne; dziwaczne doznania percepcyjne; niekonsekwentne i nielogiczne zachowania, myślenie oraz mowa; częste gubienie wątku i kwieciste wypowiedzi; przy dużej wewnętrznej wrażliwości wyrażanie uczuć jest ograniczone, co powoduje pozorny chłód emocjonalny i dystans uczuciowy; doszukiwanie się we wszystkim ataku na siebie; wycofanie się z kontaktów społecznych z powodu lęku; przejściowo mogą występować objawy psychotyczne.

Czyli mówiąc krótko... córka postrzega świat inaczej niż zdrowy człowiek. Wierzy w istnienie nienaturalnych osób, przestrzeni czy przedmiotów. Widzi je, nazywa a nawet rozmawia.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Witam, zaburzenie to cechuje się ekscentrycznym zachowaniem oraz nieprawidłowościami myślenia i afektu zbliżonymi do zmian spotykanych w schizofrenii. Może wystąpić: niedostosowany, ograniczony afekt (chłód emocjonalny); dziwne i ekscentryczne zachowania (mogą być postrzegani jako dziwni); skłonność do społecznego wycofywania się; dziwaczne idee, myślenie magiczne (ale nie urojenia); podejrzliwość, przesądy, zaburzenia myślenia i postrzegania, złudzenia. Przesyłam link do artykułu: http://psychiatria.mp.pl/zaburzenia_osobowosci/70088,osobowosc-schizoidalna
Osoba chora nie zdaje sobie sprawy ze swoich zaburzeń. Postrzega świat inaczej, jako pełen znaczeń, może doświadczać "mocy", wierzyć w porozumiewanie telepatyczne i głęboko w to wierzy. Pozdrawiam serdecznie