Stwierdzono początkowe uszkodzenia wątroby

Witam Na podstawie obrazu USG stwierdzono początkowe uszkodzenia wątroby. Czy następujące leki przyjmowane w ostatnim czasie mogły mieć na to wpływ? Leki na nadciśnienie - 10 lat, Aspargin - 10 lat, Kolaflex i kolagen - kilka miesięcy, Depresanum - 2 lata, Activmeno - 3 lata, leki przeciwzapalne z przerwami Olfen dwa razy po 7 dni i Diclofenac czopki kilka razy po 3 dni. Dodatkowo od dłuższego czasu piję nagietek i melisę lekarską. Żółtaczka wykluczona przez specjalistę.

Uszkodzenie wątroby związane jest zarówno z czynnikami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, w tym lekami, dietą, używkami. Na szczęście narząd ten posiada niesamowite zdolności regeneracyjne. Wyrównanie masy ciała do należnej, zmiana nawyków i ochrona przed działaniem toksycznym szybko powinna przynieść poprawę.