Stwierdzono toksoplazmozę na początku ciąży

W związku ze swoim poprzednim pytaniem [1,5 roku temu na początku kolejnej ciąży stwierdzono u mnie toksoplazmozę, wyniki igm 11 (norma 0,5) igg 549 (norma 1) awidnosc niska. Całą ciążę brałam rovamycynę (...) Chcielibyśmy za jakiś czas starać się o 2 dziecko, jednak niepokoi nas miano igm. Czy powinniśmy czekać, aż spadnie zupełnie ? ] Zgodnie z sugestią wykonałam dodatkowo igg i awidność, wyniki: igm 5,27 (norma <0,5), igg 9,5 (<1,6) awidność 50,2 % (50 - 59,9 % szara strefa).

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje ponowne oznaczeńie poziomu przeciwciał i udańie sie na konsultacje do lekarza chorób zakaznych.