Styl pływania przy przodopochyleniu miednicy i lordozie lędźwiowej

Witam, mając przodopochylenie miednicy co za tym idzie lordozę lędźwiową jakim stylem powinienem pływać ? Wydaje mi się, że grzbietowym, ponieważ najbezpieczniej dla odcinka lędźwiowego się wydaje. Żabka odpada. Pytanie co z Kraulem?

Można pływać ‘całymi stylami’ albo wprowadzać kombinacje mieszając style lub wykorzystywać tylko część stylu. W przypadku przodopochylenia miednicy w STYLU KLASYCZNYM (żabka): Praca nóg w wpływa na mięśnie oddziaływujące na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najważniejszą fazą w pracy nóg jest faza podciągnięcia, zwiększająca ugięcie w stawach biodrowych do kąta 90 stopni. Czyli można płynąc z deska przed sobą akcentując przesadnie zgięcie nóg. Pływanie KRAULEM może być stosowane do korekcji wad odcinka lędźwiowego kręgosłupa, którym nie towarzyszą żadne zmiany w odcinku piersiowym. I tutaj moja uwaga: w przypadku pleców wklęsło-wypukłych Kraula nie należy stosować. W STYLU GRZBIETOWYM: Praca ramion w stylu grzbietowym jest bardzo korzystna. Oddziaływanie korekcyjne będzie intensywniejsze, jeśli ramiona po przeniesieniu za głowę będą prowadzone jak najbliżej linii środkowej ciała, dotyczy to zarówno naprzemiennej jak i symetrycznej pracy ramion. Praca nóg również korzystnie wpływa na korekcję pogłębionej lordozy w odcinku lędźwiowym. STYL MOTYLKOWY (delfin): Praca nóg stosowana jako odrębne ćwiczenie, sprzyja wzmacnianiu mięśni wpływających na zmniejszenie przodopochylenia miednicy. Miłego pływania :)

Można pływać ‘całymi stylami’ albo wprowadzać kombinacje mieszając style lub wykorzystywać tylko część stylu. W przypadku przodopochylenia miednicy w STYLU KLASYCZNYM (żabka): Praca nóg w wpływa na mięśnie oddziaływujące na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najważniejszą fazą w pracy nóg jest faza podciągnięcia, zwiększająca ugięcie w stawach biodrowych do kąta 90 stopni. Czyli można płynąc z deska przed sobą akcentując przesadnie zgięcie nóg. Pływanie KRAULEM może być stosowane do korekcji wad odcinka lędźwiowego kręgosłupa, którym nie towarzyszą żadne zmiany w odcinku piersiowym. I tutaj moja uwaga: w przypadku pleców wklęsło-wypukłych Kraula nie należy stosować. W STYLU GRZBIETOWYM: Praca ramion w stylu grzbietowym jest bardzo korzystna. Oddziaływanie korekcyjne będzie intensywniejsze, jeśli ramiona po przeniesieniu za głowę będą prowadzone jak najbliżej linii środkowej ciała, dotyczy to zarówno naprzemiennej jak i symetrycznej pracy ramion. Praca nóg podczas również korzystnie wpływa na korekcję pogłębionej lordozy w odcinku lędźwiowym. STYL MOTYLKOWY (delfin): Praca nóg stosowana jako odrębne ćwiczenie, sprzyja wzmacnianiu mięśni wpływających na zmniejszenie przodopochylenia miednicy. Miłego pływania :)