Stymulacja łechtaczki a orgazm pochwowy

Czy masturbacja poprzez stymulację łechtaczki, może przeszkodzić w odczuwaniu orgazmu pochwowego?

Dzień dobry!

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania.

Dla większości kobiet najbardziej dostępną i naturalną drogą jest stymulacja łechtaczki. Również dla większości kobiet, osiągnięcie orgazmu pochwowego (jeśli jest możliwe) to wymaga systematycznej "pracy", okresu poszukiwań, procesu nauki. Zazwyczaj jest tak zawsze, niezależnie od tego, czy kobieta miała wcześniej tzw. orgazmy łechtaczkowe, czy też nie.

Istnieje również grupa kobiet, która nigdy w swoim życiu nie odczuwa tzw. orgazmów pochwowych, "jedynie" łechtaczkowe, i nie musi to w żaden sposób być problemem ani stratą.

Pozdrawiam!