Stymulator serca u 71-letniej osoby

Witam serdecznie Panie doktorze.Chciałam zapytać o coś w imieniu taty,. W środę minie tydzień jak wszczepiono mu stymulator serca(tata ma 71 lat) do tej pory nie chorował.Usłyszał gdzieś że musi unikać Lini wysokiego napięcia.Działka na której całe lata odpoczywał i nie tylko znajduje się pod taka linią wysokiego napięcia a na sąsiedniej działce stoi słup wysokiego napięcia. Czy tzn że już nie może przebywać teraz na działce? Z góry dziękuję za pomoc,

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani- takie pytanie należy zadać lekarzowi prowadzącemu, jeśli jednak nie jest to wpisane w zaleceniach ani lekarz o tym nie wspominał- myślę że tata może spokojnie jechać na działkę.