Subkliniczna niedoczynność tarczycy i zmiany trądzikowe

Niedawno dowiedziałam się, ze mam subkliniczna niedoczynność tarczycy i leczę się eutyroxem stopniowo podwyższając dawkę. Androgeny i estrogeny wyszły prawidłowo, mimo to mam trądzik, i lekarz przepisała mi na cerę androcur i divigel od 5 do 25dnia po tabletce. Jeszcze nie mam okresu a już mam 32 dzień cyklu, cykle moje zazwyczaj trwają kolo 27-29 dni. Czy stosowanie tych leków mogło wpłynąć mi na opóźnienie okresu? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej jest to możliwe. Więcej mógłbym powiedzieć po ocenie dotychczas wykonanych badań i przeprowadzeniu badania.