Subkliniczna niedoczynność tarczycy - proszę o poradę

Rok temu stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy, dostałam E*** 50. Moje wyniki po 6 miesiącach to: TSH 1.83 IU/mL (norma 0.34-4.20) ft3: 2.5 pg/mL (1.8-4.5) ft4:15.2 pg/mL (7.0-20.0). Dodam, że jestem stymulowana C*** c*** i P***. A oto wyniki sprzed 2 tygodni - TSH 2.20 ft3 2.5 ft4 10.6 (normy takie same). Czy powinnam poprosić lekarza o zwiększenie dawki E***z 50 na 75? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Niestety nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy interpretacji wyników badań i leków. Lekarz oceniając wyniki badań musi dokładnie znać przebieg choroby pacjenta, powinien zebrać dokładny wywiad i zbadać pacjenta fizykalnie, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej.

Dlatego doradzamy skonsultowanie  wyników badań z Twoim lekarzem prowadzącym. On może najlepiej ocenić Twój stan zdrowia oraz dobrać odpowiednie dla Ciebie preparaty i metody leczenia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl