Subkliniczne Hashimoto z bardzo dużą ilością ATPO

Hepatologia, AZW Czy wielokrotny poprawny wynik AST i ALT lub nieznacznie podwyższony (AST zawsze w normie, ALT od 24 do 39 przy normie 34) oraz ujemny panel przeciwciał wątrobowych pozwala jednoznacznie wykluczyć autoimmunologiczne zapalenie wątroby? Choruję na subkliniczne Hashimoto z bardzo dużą ilością ATPO oraz mam stłuszczenie wątroby. ANA 1:160 homogenno-plamiste. Antygen docelowy nieznany w ANA3 i MYO. 2-krotnie w moczu podwyższona bilirubina, w tym samym czasie we krwi w dolnej normie.

Raczej w przypadku takich wyników badań laboratoryjnych można wykluczyć autoimmunologiczne tło zapalenia wątroby. Do rozważenia oczywiście biopsja wątroby z oceną histopatologiczną. Diagnostyką i dalszym prowadzeniem powinien najlepiej zająć się hepatolog.