Sucha i pękająca skóra a stosowanie Axotret

Od tygodnia przyjmuję trzy razy dziennie Axotret 20 mg. Lek przyjmuję już po raz kolejny, gdyż pierwsza kuracja nie przyniosła oczekiwanych efektów. Bardzo dużym efektem ubocznym jest pierzchnąca skóra na ustach oraz pękająca skóra twarz. Czy mogę jakoś załagodzić pierzchnącą skórę ust oraz zatrzymać pękanie skóry na twarzy?

Lek. Tomasz Budlewski

Należy rozważyć zmianę leczenia. Proponuje udac sie do lekarza dermatologa.

Proszę natłuszczać skórę preparatami dostępnymi w aptece, np. Cicalfate, i zgłosić objawy przy okazji wizyty kontrolnej. Niestety, stosowanie Izotretynoiny często powoduje nadmierne wysuszenie śluzówki ust. Proszę również pamiętać o restrykcyjnej ochronie przeciwsłonecznej.