Sucha i szorstka skóra u 4-miesięcznego dziecka

WItam. Moja 4 -czna córka posiada na ciele suche "placki" skóry (na łokciach, udach, brzuszku i nad pupą). Nie mają one żadnego zabarwienia są jedynie w dotyku szorstkie. Córka jest na mleku modyfikowanym Bebiko. Do prania jej ubranek używam od początku tego samego proszku dla dzieci Lovela i płynu do płukania też z Lovela. Po kontakcie z wodą suche miejsca na łokciach lekko jej się czerwienią. Co to może być i z czego może to wynikać? Co robić? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam. Tego typu zmiany typowo pojawiają się u dzieci ze skórą wrażliwą, atopową i skłonną do alergii. Oprócz wymienionych przez Panią zabiegów warto dbać o odpowiednie nawilżenie skóry dziecka a do kąpieli stosować delikatne emolienty.