Sucha pochwa: co jest przyczyną?

Witam. Mam pewien problem. Z moim facetem kochamy się niemalże każdego dnia oczywiście z zabezpieczeniem. Początkowo byłam bardzo mokra, aż ze mnie kapało, teraz jestem niemalże sucha, sprawiam tym ból mojemu mężczyźnie. On bardzo mnie podnieca, wszystko we mnie buzuje, tyle że on myśli, że skoro jestem sucha, to mnie nie podnieca. Nie wiem, co z tym zrobić.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Suchość pochwy zwana inaczej dyspareunią dotyka coraz więcej kobiet. Może mieć różne podłoże. Najczęściej jest związana z zaburzeniami poziomu estrogenów. Przyczynami takiego stanu może być przemęczenie, stan zapalny, zaburzenia flory bakteryjnej, a także przyjmowanie niektórych leków. Powinna Pani udać się do lekarza specjalisty ginekologa w celu diagnostyki problemu. Doraźnie można zastosować preparaty nawilżające pochwę dostępne w aptekach, lecz nie usuną one przyczyny dolegliwości.