Sucha skóra i niedoczynność tarczycy

WITAM MAM PROBLEMY Z BARDZO SUCHĄ SKORĄ .UŻYWAM DOSTĘPNYCH W DROGERIACH BALSAMÓW DO BARDZO SUCHEJ SKÓRY ,ALE MIMO TO POMAGAJĄ NA CHWILE ,DODAM ŻE MAM NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY,WIEM ŻE TO POWODUJE SUCHOŚĆ ,ALE NIE MOGĘ DOBRAĆ DOBREGO KOJĄCEGO BALSAMU.BARDZO PROSZĘ O POLECENIE MI ODPOWIEDNIEGO KOSMETYKU LUB LEKARSTWA.DODAM ŻE MAM 46 LAT ,NIE WIEM CZY MA TO JAKIEŚ ZNACZENIE.POZDRAWIAM .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana sucha skóra rzeczywiście może być wynikiem niedoczynności tarczycy. Prawidłowe leczenie tego schorzenia powinno jednak zminimalizować tego typu objawy. Przede wszystkim sugeruję zatem wykonanie kontrolnych badań (o ile nie były ostatnio wykonywane). A propos kosmetyków, polecam emolienty (np. oilatum, emolium, pharmaceris) dedykowane dzieciom.