Sucha skóra i przebarwienia na twarzy

Dzień dobry, mam 22lata skórę bardzo suchą w okolicy t i na policzkach i straszny problem z przebarwieniami na twarzy każdy zmiana na skórze z trudem się goi pozostawia brązowe przebarwienie w skutek czego jest ich coraz wiecej zwłaszcza na czole. Nie mam pomysłu jak się ich pozbyć. Proszę o radę.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

W takiej sytuacji, w Pani wieku zalecalabym przede wszystkim konsultacje
- dermatologa
- alergologa
Prosze zastanowić sie nad sposobem odżywiania, nad tym czy nie je pani zbyt przetworzonej żywności, fast foodow itd. Bardzo często stan skory zależy od tego co jemy, od nietolerancji pokarmowych.
Ewa Rybicka

To jest trudny problem i wymaga dobrej diagnozy. Można przeprowadzić kurację laserową lub dobry peeling. Proponuję udać się po diagnozę do dobrego gabinetu dermatologicznego lub medycyny estetycznej.

Konieczne jest wprowadzenie prawidłowej pielęgnacji skóry. Najpierw trzeba wyrównać płaszcz wodno- lipidowy skóry a potem dopiero walczyć z przebarwieniami. Proponuje kupić w aptece z linii Cetaphil żel do mycia twarzy i krem Cetaphil PS lipoaktywny, stosować przez 6-8 tygodni wyłącznie a potem skontaktować się ze mną.