Sucha skóra na twarzy, dekolcie oraz nogach i rękach - co można z tym zrobić?

Od zawsze zimą miałam sucha skórę na nosie ale to co się dzieje w tym roku to już tragedia zaczęło się od nosa i policzków następnie dekolt a teraz nogi i ręce. Zaczęły wyskakiwac mi czerwone małe plamki, nie swędzi, nic się z nich nie wydziela. Dermatolog podejrzewa łuszczyce i dostałam maść steryd, nie chce tego używać bo wiem jakie są skutki uboczne i czytałam wiele opinii na temat tej maści. Zastanawiam się czy nie iść prywatnie do innego dermatologa. Co mogę z tym zrobić żeby to znikło? Mam także łupież gorszy niż zwykle zimowa pora

Szanowna Pani, każdy lek ma działania niepożądane, proszę zaufać lekarzowi a nie internetowym poradom