Sucha skóra, trądzik i drobne krostki

Witam. Mam 18 lat i mam suchą skórę oraz wrażliwą. mam trądzik ale lekki, bo tylko drobne krostki które powoli znikają za cudem Acne Derm. lecz ta suchość-jak mi coś wyskoczy, jest strupek to mi odpada, w tym miejscu ,,skórka mi się odrywa,, pod makijażem nie ładnie to wygląda. wszystkie kosmetyki mam przeciw trądzikowi, chociaż ja się nie maluje specjalnie za mocno, bo po co. ale ta suchość-acne derm przestałam stosować i nawilżam kosmetykami z firmy AA cera atopowa oraz URODA melisa. pomogą?

Witam serdecznie,

Efektem ubocznym preparatu Acne Derm jest suchość skóry oraz strupki, które świadczą o regeneracji . Proszę używać preparatów, które Pani zakupiła, natomiast strupków nie drapać aby nie powstawały przebarwienia.

Pozdrawiam

Kosmetyki z linii AA cera atopowa mogą być zbyt ciężkie dla skóry trądzikowej, więc polecam używać ich krótko. Krem Uroda Melisa powinien być bardziej lekki i nie działać komedogennie ( na tworzenie się nowych zaskórników) tak bardzo jak z linii AA. Najważniejsze jest obserwowanie skóry i sprawdzanie reakcji. Najlepiej stosować lekkie kremy nawilżające bez gliceryny, parafiny, wazeliny, dla cer trądzikowych. Fajnie sprawdzą się maski nawilżające np algowe, toniki lub hydrolaty - do nawilżania skóry. Można spróbować też naturalny olejek do cery tłustej np winogronowy- nakładając na noc 2 razy w tyg.

Pozdrawiam :)

Polecam regularnie wykonywac peeling enzymatyczny i nawilzać skórę, z kremów do skóry tradzikowej polecam Bioderma Global nie przesuszy on skóry i nawilży ją.