Sucha skóra w okolicach intymnych

Witam. Od dłuższego czasu mam bardzo suchą skórę w okolicach intymnych. Na wargach sromowych zewnętrznych występują liczne strupki, które są swędzące, co powoduje ciągłe ich zdrapywanie. Skóra jest czasem jak skorupa, miejscami wygląda i chce schodzić w postaci takich białych łusek. Próbowałam już różnych rzeczy po przez smarowaniem maściami od ginekologa, branie prebiotyków ochronnych. Co mam zrobić? Pójść do innego ginekologa? Czy możo to być grzybica?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane przez infekcję o etiologii grzybiczej bądź bakteryjnej. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.