Sucha skóra wokół oczu w 15 tygodniu ciąży
Witam, jestem w 15 tc i od 3 tygodni mam bardzo sucha skórę wokół oczu . Uzywam krem nawilzający z kwasem hialurunowym i niestety ale efektów nie ma. Co powinnam zrobić?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Skóra po zabiegach kosmetycznych
Dr n. med. Anna Pura-Rynasiewcz, dermatolog, mówi o kondycji skóry po zabiegach kosmetycznych. Niektóre mogą wywoływać stan zapalny. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.
Witam serdecznie,
Kwas hialuronowy jest substancją, która ma bardzo duża cząsteczkę w związku z tym nie ma możliwości wniknięcia w naskórek i dogłębnego jej nawilżenia.
Kwas hialuronowy tworzy jedynie warstwę okluzyjną zmniejszając odwodnienie skóry co pośrednio poprawia nawilżenie jednakże jak widać w Pani przypadku to zbyt mało.
Zalecam preparaty, które w swoim składzie zawierają glicerynę czy panthenol, które przenikają przez naskórek i wykazują dobre działanie nawilżające.
Ponadto substancje działające emoliencyjne czyli tworzące warstwę okluzyjną na skórze, polecam zastosowanie kremu z ceramidami.
Pozdrawiam
Niestety skóra podczas ciąży lubi nam płatać figle. Proszę spróbować mocno tłustych kremów dla dzieci np. Rossmann Babydream.
Być może Pani krem ma zbyt mało substancji nawilżających, bądź Pani skóra potrzebuje bardziej natłuszczenia i warstwy ochronnej.Kremy dla dzieci najczęsciej takie wymagania spełniają, przy tym sa bezpieczne dla kobiet w ciąży.