Sucha skóra, wypadanie włosów i łamliwe paznokcie u 19-latki

Witam. Od dłuższego czasu męcze się z problemem suchej skóry, wypadaniem włosów i łamliwymi paznokciami. Co jakiś czas na paznokciach pojawiają się białe plamki. Chciałam zapytać czym to może być spowodowane i do jakiego lekarza powinnam się udać z tym problemem? A może są jakieś domowe sposoby, żeby sobie z tym poradzić? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani zgłosić do dermatologa. W/opisany stan może być związany z nieprawidłową dietą, złą higieną snu, niedoborem witamin, stresem, itd.

Również stres wpływa na te dolegliwości. Po zrobieniu badań będzie łatwiej dobrać terapię leczniczą.

Na suchą skórę pomoga peelingi oraz maseczki lub mezoterapia igłowa.Odpowiednia dieta i należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów.

Na włosy po badaniach można zastosowac terapię doustną, do smarowania na skórę oraz mezoterapie igłową.