Sucha, swędząca skóra na sutkach oraz klejąca wydzielina

Kilka miesięcy temu moja skóra na sutkach zaczęła się łuszczyć, potem pojawiło się swędzenie, a niedawno klejąca wydzielina. Skóra na sutkach jest podrażniona i mimo stosowania nawilżających i natłuszczających balsamów nie widać poprawy. Czy są jakieś preparaty (bez recepty), które mogę zastosować samodzielnie bez konieczności wizyty u lekarza? A jeśli wizyta jest konieczna to do jakiego specjalisty mam się udać? Czy mogą to być objawy jakiejś konkretnej choroby?
ponad rok temu

Witam, z opisu wynika, że zmiany są na obu sutkach jednocześnie. To rzadki objaw choroby alergicznej u kobiet proszę zajrzeć na moją stronę http://www.medevac.net.pl/blog/2013/07/19/atopowe-zapalenie-skory-04-07-2013/ i ocenić czy Pani zmiany wyglądają tak samo. Jeśli tak to wystarczy lek przeciwhistaminowy 3xdziennie + hydrocortison 2xdziennie na sutki. Wydzielina to objaw nadkażenia bakteryjnego więc dodatkowo proszę zastosować tribiotic. Jeśli objawy nie ustąpią do 10 dni proszę udać się do dermatologa. Pozdrawiam