Sucha, zaczerwieniona skóra nad penisem

Witam! Jakiś czas temu na skórze w dolnej części brzucha, a dokładniej zaraz nad penisem, pojawiło się u mnie jakieś zaczerwienienie, które zaczęło mnie swędzić a później pojawiła się dziwnie sucha skóra, która wygląda jakby pękała. Co to jest i czy obejdzie się bez lekarza, czy raczej wizyta jest nieunikniona? Pozdrawiam i dziękuję!

Witam serdecznie!

Opis zmiany może wskazywać na zmiany uczuleniowe - proszę zwrócić uwagę czy w ostatnim czasie nie wprowadził Pan nowego kosmetyku, środka czystości, prezerwatyw. Jeżeli tak proszę z tego produktu zrezygnować i zobaczyć czy zmiany ustąpią.
Innym powodem może być infekcja, być może grzybicza. Można spróbować kremu przeciwgrzybiczego dostępnego bez recepty w aptekach, jednak jeżeli po kilku dniach stosowania nie przyniesie to efektu konieczna będzie wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa (nie jest konieczne skierowanie).

Pozdrawiam