Czerwone plamy na twarzy

Dzień dobry, 3 tygodnie temu pojawiły mi się na twarzy suche, czerwone plamy. Myślałam, że skóra jest podrażniona i stosowałam kremy nawilżające. Nie pomogły. Z plam schodzi skóra i są to miejsca podrażnione. Do tego mam cały czas suche usta, wokół których schodzi skóra. Muszę również dodać, że strasznie swędzą mnie oczy, a przy demakijażu szczypią, szczególnie oko, które jest blisko przesuszonych, czerwonych plam. Nic nie pomaga. Dzisiaj zauważyłam, iż mała sucha, czerwona plamka pojawiła się również na dekolcie. O czym mogą świadczyć te dolegliwości i objawy? Co może być przyczyną pojawienia się czerwonych plam na twarzy? Przyznam, że zaczynam się coraz bardziej martwić. Oprócz tego, że boję się, że może to być poważna choroba, to suche, czerwone plamy na twarzy nie wyglądają zbyt estetycznie. Czy powinnam wykonać jakieś badania? Lub zgłosić się do specjalisty? Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Proszę zastosować delikatne preparaty myjące nie wymagające używania wody (np. Cetaphil EM) oraz kremy nawilżająco-natłuszczające (np. Linoderm omega krem), krem wielokrotnie w ciągu dnia. Jeżeli w ciągu kilku dni nie zauważy Pani poprawy proszę skonsultować się z dermatologiem.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl