Suche gnidy na włosach dziecka

córka ma coś białego na włoskach przyczepionego tak ze należy delikatnie ściągnąć, pielęgniarka w przedszkolu odsyła ją do domu twierdząc za to suche gnidy, inni lekarze, pielęgniarki itd. u których byłam wykluczyli to ale nikt nie wie czym to może być również dermatolog. Jest całkowicie białe o różnych kształtach przeważnie podłużne od 5 do15 cm od skóry, schodzi po użyciu odżywki i płukanki z octu (farmaceutyki na wszy pogarszają sprawę) ale wraca i znów odsyłają mi dziecko z przedszkola...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie określić czym są wspomniane zmiany we włosach. Być może jest to wynik łojotokowego zapalenia skóry. Proponowałbym zastosować szampon przeciwłojotokowy i przeciwłupieżowy. Są one dostępne w aptece.