Suche i łuszczące plamy na powiekach, sutkach i okolicach intymnych

Zaczęło się od suchych, czerwonych i łuszczących plam na powiekach, zajadów. Pojawiły się zmiany w miejscach intymnych i na sutkach. Byłam leczona VitAPos, Clemastinum i B12 przez 2 tyg. W krwi podwyższony ALAT, GGTP i cholest. Obecnie jestem leczona Heparegen i Kaldyum, dr podejrzewa, że to wątroba wyrzuca toksyny na skóre. Problem z twarzą prawie zniknął. Jednak przez świąd, pękanie i sączenie się dookoła sutków oraz miejsc intymnych nie mogę normalnie funkcjonować. Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by tylko na podstawie zamieszczonego opisu postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Opisane zmiany skórne jak najbardziej mogą być jednak związane z uszkodzeniem wątroby. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka przyczyn uszkodzenia wątroby. W tym celu konieczne jest wykonanie szczegółowych badań, najlepiej pod okiem specjalisty gastroenterologa.