Suche plamy na twarzy - jak się ich pozbyć?

Cześć;) Mam problem... Mianowicie każdego dnia, kiedy sie maluję, miejscami widać na twarzy takie suche plamy. Używam peelingów złuszczających, a później nakładam dużo kremu ochronnego. Jednak za każdym razem to widać. Kupowałam kremy do skóry bardzo suchej, ale to nie pomaga. Co robić?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności należy wykluczyć czy zmiany nie są pochodzenia alergicznego – najpierw proszę wziąć pod uwagę kosmetyki do makijażu – fluid, puder, cienie do oczu, kredki. Warto przeanalizować także preparaty do demakijażu. Proszę zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach zmiany się nasilają.
Być może także stosowane peelingi zamiast zmiany łagodzić, doprowadzają do ich zaostrzenia.

Konieczna jest wizyta u dermatologa i wyjaśnienie, co jest przyczyną dolegliwości. Ewentualnie w przypadku długiego oczekiwania na wizytę u dermatologa można skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.