Suche płaty skóry i łupież u alergika

Witam jestem alergikiem, mam pewien problem odnośnie skóry na głowie, już od dość dawna borykam się z łupieżem, w postaci.. hmm... płatków (?) często od skóry głowy odchodzą mi suche kawałki wielkości do 0.5/7 cm. Stosowanie szaponów typu Catzy (healing) czy H&S przy myciu głowy co 2 dzień, sprawiają, że objawy są jedynie mniejsze. Czy są na to jakieś inne środki które mogłyby lepiej zwalczyć dolegliwość czy raczej konieczna jest wizyta i lekarza dematologa? Czy może są to zmiany alergiczne?

Proszę wypróbować dostępne bez recepty w aptekach preparaty przeciwłupieżowe (np.Capitis Duo, Zoxiderm). Proszę pamiętać aby zaaplikowane pozostawić na skórze głowy przez 5-10min, a następnie spłukać. Czynność proszę powtarzać codziennie przez 7-10 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią konieczna będzie konsultacja z dermatologiem.