Suche włosy a odpowiednia kuracja

Witam. Mam długie, jasne włosy. Są suche, zniszczone farbowaniem, z rozdwajającymi końcówkami. Od tygodnia stosuję olejowanie ich. Na suche włosy i skórę głowy nanoszę olej z korzenia łopianu z ziołami. Nakrywam głowę foliowym czepkiem na 3 godziny. Potem spłukuję włosy wodą i myję szamponem bez silikonów. Nakładam odżywkę-także bez silikonów i konserwantów. Spłukuję włosy. Chcę ten sposób dbania o włosy powtarzać, co 2 dni. Czy wybrałem dobrą metodę przywrócenia włosom zdrowia? Z góry dziękuję

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
olejowanie to bardzo dobry sposób na przywrócenie włosom blasku, jednak proszę na początku zmniejszyć częstość i ilość nakładanych preparatów, gdyż skóra głowy ma tendencję do gromadzenia zanieczyszczeń tuż przy powierzchni, przez co w niedługim czasie zdecydowanie mniejsza ilość składników aktywnych dociera wgłąb skóry. Proszę skupić się na przeprowadzaniu wspomnianej kuracji 2x w tygodniu. Wykonać masaż głowy na oleju, po czym zostawić na godzinę. Dobrze spłukać i umyć szamponem mocno oczyszczającym. Radziłabym także stosować zamiennie - albo odżywkę albo olejowanie, aby zbytnio nie przeciążyć włosów.