Suche, wyblakłe i zniszczone włosy u dzieci

Moje córki (8 i 10 lat) mają bardzo suche i bez połysku włosy. Jest tak od miesiąca kiedy to były na wakacjach w Hiszpanii, często kąpały się w morzu gdyż lubią pływać i od tego czasu włosy zaczęły blaknąć szarzeć i są tak suche że trudno wycisnąć z nich resztki wody. Myślałam że po jakimś czasie włosy same się zregenerują ale nadal są zniszczone. Jaka jest przyczyna zniszczenia włosów u moich córek i czy jest jakiś sposób by ich włosy odzyskały zdrowy wygląd? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
to typowa reakcja na słońce i słoną wodę.
Proponuję:
1. na 2 h przed kąpielą posmarować głowy/włosy żółtkiem jajka wymieszaną z oliwą z oliwek
2. stosowanie szamponu do włosów suchych np. serii emolium
Pozdrawiam