Suche, zaczerwienione usta i krostki na górnej wardze

Mam 24 lata, od ponad 2 miesięcy mam problem z ustami. Zaczęło się od niewielkiej krostki na górnej wardze, po około tygodniu krostka zniknęła a nad górną wargą zrobiło się czerwone obramowanie. Usta są suche, lekko zaczerwienione a gdy nałożę na nie jakąś szminkę nawet ochronną to delikatnie swędzą. Ostatnio znowu nad górną wargą pojawiła mi się mała krostka. Jestem za granicą i w tej chwili nie mam dostępu do lekarza. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis moze wskazywać na uczulenie, być moze lepiej byłoby odstawić wszystkie tego typu produkty, a czy pamięta Pani czy w czasie wystąpienia zmian po raz pierwszy był związek z nowa szminka lub czymś wogole ńiwym pokarm,ubiór itp? Proponuje udac sie do lekarza pierwszego kontaktu.