Suchość błon śluzowych

Witam. Mam 22 lata. Przy konsultacji u audiologa zapytałam, czy mógłby zbadać też moje gardło, bo odczuwam dyskomfort podczas śpiewania, czasem muszę przerywać w środku piosenki. Z krtanią wszystko w porządku, jednak stwierdzono suchość błon śluzowych gardła. Na ogół staram się pić dużo wody ok 1l-1,5 (więcej organizm ode mnie nie wymaga, może dlatego, że jestem niska i drobna), jednak biorę tabletki antykoncepcyjne - czy one mogły przyczynić się do suchości w gardle? Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Suchość śluzówki gardła nie należy do typowych objawów niepożądanych antykoncepcji hormonalnej. Może być związana z suchością powietrza w pomieszczeniach , zwłaszcza klimatyzowanych. W przypadku jedynie suchości gardła, może Pani stosować kisiel, kwaśne napoje czy gumę do żucia. Ważne żeby zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza. Jeśli występuje u Pani obniżone wydzielanie śliny lub suchość oczu, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam