Suchość i pieczenie twarzy a odpowiednia pielęgnacja

Od jakiegoś czasu męczy mnie zaczerwienienie twarzy i jej suchość i pieczenie używam różnych kremów do cery naczyniowej i nic skóra nadal jest sucha,piecze.Chciałabym zacząć stosować jakieś inne kosmetyki a nie bardzo wiem jakie?Proszę o pomoc.

Wybór kosmetyków odpowiednich dla Pani cery i dostępnych na naszym rynku jest ogromny. Jeśli ma Pani skórę wrażliwą i skłonna do podrażnień warto zdecydować się na kosmetyki apteczne np. Avene, La Roche-Posay, Bioderma, Cetaphil. Najlepiej przez zakupem poprosić o próbkę w celu przetestowania czy dany kosmetyk nie powoduje reakcji uczuleniowej. Dobry efekt można uzyskać stosując również kosmetyki naturalne, posiadające certyfikaty ekologiczne np. Pat&Rub Krem na Dzień 40+ lub AA Eco. Warto pomyśleć o konsultacji z lekarzem, być może problem jest na tyle zaawansowany, że konieczne będzie zastosowanie leków miejscowych, które działają zdecydowanie silniej niż ogólnie dostępne kosmetyki.

Na zmiany naczynkowe proponuję Niverosin 2 x dziennie 1 tabletkę
i unikanie sauny solarium pływalni. Zewnętrznie polecam Cetaphil emulsję micelarną zamiast mydła i unikanie stresów , słodyczy i pikantnych pokarmów krem Atoperal .
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska