Suchość pochwy u 23-letniej kobiety

Od dłuższego czasu mam problem z odczuwaniem przyjemności w czasie seksu i suchością pochwy. W jaki sposób mogę polepszyć moje libido? Wiem też, że mam prolaktynemię czynnościową, zażywam leki ale libido nadal "szwankuje". Będę wdzięczna za odpowiedź.

Dzień dobry!

Proszę porozmawiać o tych dolegliwościach z prowadzącym leczenie hiperprolaktynemi lekarzem endokrynologiem czy ginekologiem. Być może libido podniesie się po dostosowanych do tego zmianach leczenia farmakologicznego.
Jeśli tak nie będzie się działo, warto przeanalizować również psychologiczny obszar seksualności i libido - w rozmowie z psychologiem seksuologiem/ psychologiem psychoterapeutą.

Pozdrawiam!