Suchość skóry przy leczeniu grzybicy

Witam, leczę grzybicę, i mam po preparatach suchą skórę, ocierają mi się o nią majtki powodując podrażnienie w pachwinach, czym to smarować aby nie wchodziło w interakcję z micetalem? Mam jeszcze pytanie zmiany w postaci wysypki w pachwinach "zmieniają" się raz są bardziej raz mniej czerwone, raz jest jej wiecej a raz mniej, rano są bledsze, wieczorek jest to bardziej czerwone?czy to normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że podczas leczenia grzybicy powinna Pani zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic płciowych. Dodatkowo, jeśli pojawiają się podrażnienia warto pomyśleć o stosowaniu emolientów, które nawilżą i natłuszczą skórę. Najlepszy preparat poleci Pani farmaceuta w aptece.